Hrdina?!

Autor: Martina Škrabáková | 3.1.2015 o 9:24 | (upravené 3.1.2015 o 20:14) Karma článku: 2,73 | Prečítané:  715x

Dajú sa filmové postavy, postavy z komiksov nazvať hrdinami? Koho dnes môžeme označiť hrdinom? My, mladí ľudia, aj keď si to nechceme priznať vždy máme tendenciu inklinovať k nejakému človeku, ako ku vzoru. Naša predstava o dokonalom človeku je niekto, koho sme možno ani nevideli, len sme o ňom počuli alebo čítali. A existuje vlastne? ... Podľa mňa je ťažké nájsť jeden vzor. Dať sa to dá, ale ak by sme to robili všetci, tak sa rovno všetci volajme rovnako. Prečo nie? Ak chceme byť rovnakí.

Vezmime si príklad od detí, tých, ktoré ešte nepoznajú spidermanov, supermanov a batmanov. Do ktorých ešte nebolo vložené všetko, čo kazí detskú fantáziu. Koho oni považujú za hrdinu? Mamu a otca. Sú pre nich vzorom. Chcú sa im podobať, či už je otec a mama dobrý alebo nie, no je to tak. Preto aj táto nepísaná skutočnosť dáva dosť veľkú zodpovednosť práve rodičom. Spočiatku to vyzerá takto, a potom ako začneme chodiť do škôlky, školy – začíname rozširovať náš malý kruh o nových ľudí. Je to zlé? NIE. Kolektív je skvelý, priatelia a nové vzťahy sú dobré.


Určite ste počuli tú známu vetu: Si výsledkom ľudí, ktorí sú okolo Teba! Keby to vezmeme matematicky tak môžeme začať deliť, čo od koho sme prevzali, aký zlomok putuje od toho, či od ďalšieho.


Čo by malo byť synonymum slova hrdina? Odvážny, udatný alebo bohatier? Možno v rozprávke áno. Možno aj v reálnom živote, ale čo znamená byť odvážny a udatný – akého človeka si mám pod tým predstaviť. Neviem, či aj Vás napadne toto, možno niečo úplne iné. No hrdina môže byť každý z nás, ak chceme robiť skutky hrdinu. Môže to by malé dieťa, ktoré sa stará o svoju chorú matku, môže to byť starší pán, ktorý celý život robil hasiča na 110 %, mladá ošetrovateľka v Afrike či matka so šiestimi deťmi. Môžete to byť aj Vy a je len na Vás čo pre to začnete robiť, už dnes!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Dva návody, ako uspieť s novou politickou stranou

Zdá sa, že slovenský volič si bude musieť ešte nejaký čas vystačiť s dnešnou ponukou. Ibaže by Babiš založil pobočku ANO v Bratislave

TECH

Život na Marse možno objavili už pred 40 rokmi, NASA to vtedy poprela

Vedci boli donedávna presvedčení, že výskum v 70-tych rokoch nepreukázal mikroorganizmy na Marse. Mohli sa mýliť.


Už ste čítali?